
Magas minőségű
portugál parafa

Tökéletes
parafatáblákhoz

Esztétikus és tartós

Antisztatikus és allergiabarát

Biológiailag lebomló

Könnyen tisztítható
Biztosak vagyunk benne, hogy van néhány kérdésed – hadd válaszoljunk rájuk!
FINOM, KÖZEPES ÉS DURVA SZEMCSEMÉRETŰ PARAFA – MI A KÜLÖNBSÉG?
A finomszemcsés parafalemez lágyságáról, rugalmasságáról és morzsolódással szembeni ellenállásáról ismert. Ha természetes parafát keresel vágáshoz vagy feldolgozáshoz – válaszd a finomszemcsés verziót, mivel a szélei kevésbé foszlanak vágás közben. Kiváló reklámajándékokhoz, tömítésekhez, poháralátétekhez vagy cipőtalpakhoz. A finomszemcsés lapokat akár dekorációként is használhatod falon, ha értékeled a sima felületet.
A közepes szemcséjű parafalemez ideális hirdetőtáblákhoz, vitrinekhez vagy információs paravánokhoz. Készíthetsz belőle mobil válaszfalakat is, amelyeken jegyzeteket vagy fényképeket rögzíthetsz.
A durvaszemcsés parafalemez verhetetlen hő- és hangszigetelésben. Használd falakon vagy mennyezeten – hatékony szigetelőréteget kapsz, amely megvéd a külső zajoktól és segít fenntartani az ideális hőmérsékletet a helyiségben.
LEHET KÖZEPES SZEMCSEMÉRETŰ PARAFALAPOT PADLÓRA VAGY ALÁ HELYEZNI?
Ebben az esetben jobb, ha parafapadlót vagy parafa alátétet választasz kifejezetten a padlóhoz!
ELÉRHETŐ-E A PARAFALAP ÖNTAPADÓS VÁLTOZATBAN?
Igen, a közepes szemcséjű parafalap öntapadós változatban is elérhető. A felszerelés így még egyszerűbb – csak el kell távolítani a védőfóliát, és rá kell ragasztani a kívánt felületre. Felejtsd el az extra eszközöket vagy ragasztókat!
FIGYELEM! A telepítés előtt ne felejtsd el az alábbi lépéseket:
#1 A természetes parafát 72 órán át hagyd akklimatizálódni abban a helyiségben, ahová fel szeretnéd szerelni – a parafa olyan anyag, amelynek alkalmazkodnia kell a környezeti feltételekhez (különben összezsugorodhat, megrepedhet vagy leválhat).
Az öntapadós hátoldal csak sima, egyenes, tiszta és pormentes felületekre alkalmas (például gipszkartonra vagy bútorokra).
HOGYAN VISZONYULNAK A PARAFALAPOK ÁRA MÁS ANYAGOKHOZ KÉPEST?
Elsőre a parafalapok drágábbnak tűnhetnek, mint más szigetelő- vagy burkolóanyagok a piacon. Azonban a technikai parafa hosszú távon többszörösen megtérülő befektetés. Ellentétben például a polisztirollal, amely gyorsan elhasználódhat és gyakori cserét igényel. Ez pedig ahhoz vezet, amit biztosan el akarsz kerülni – vagyis plusz költségekhez és értékes időd elvesztéséhez.
PARAFALAP VAGY PARAFATEKERCS – MELYIKET VÁLASSZAM?
Ha nagyobb felületet szeretnél borítani, válaszd a parafatekercset – ezzel könnyedén le tudod fedni a területet látható illesztések nélkül. Kis projektekhez a technikai parafalapok ideálisak, mivel azonnal használatra készek, és nem igényelnek kisimítást a kicsomagolás után, ellentétben a tekerccsel.
HOGYAN KÉSZÍTHETÜNK PARAFATÁBLÁT KÖZEPES SŰRŰSÉGŰ LAPBÓL?
- Válassz egy parafalapot 6–12 mm vastagságban. A parafalap alá mindenképp kerüljön egy merev háttérlemez (például MDF, HDF vagy rétegelt lemez), amely biztosítja a tábla stabilitását.
- Grafitceruzával rajzold meg a kívánt formát. Készíts elő ollót vagy egy éles kést természetes parafa vágásához, hogy méretre tudd szabni a lapot.
- Vidd fel a ragasztót egyenletesen, majd óvatosan nyomd le a parafát, hogy pontosan illeszkedjen és a levegőbuborékok távozzanak a felületek közül.
- Hagyd száradni a parafatáblát körülbelül 24 órán át.
- Használj képakasztót, csavarokat vagy kétoldalú ragasztószalagot a parafatábla falra rögzítéséhez, és… kész is van!
TIPP: A szélek védelme érdekében vond be őket vízbázisú lakkal. Emellett védőkeretet is felszerelhetsz a tábla köré az esztétikum és tartósság érdekében.
HASZNÁLHATÓ A PARAFALAP A MENNYEZETEN?
Igen, a parafalap mennyezetre is kiváló választás. Könnyű súlyának köszönhetően egyszerű a felszerelése. Fontos azonban, hogy jól rögzítsd – különben leeshet és sérülést okozhat.
HOGYAN KELL PARAFALAPOT FELSZERELNI A FALRA?
A parafalap falra történő felszerelése egyszerű feladat, amit könnyedén elvégezhetsz saját kezűleg.
- Tisztítsd meg alaposan a falat minden szennyeződéstől, hogy a ragasztó megfelelően tapadjon.
- A Wakol D-3540 kiváló a parafalapok ragasztásához. Egy laphoz körülbelül 120 gramm ragasztóra lesz szükséged. Egy 0,8 kg-os kiszerelés kb. 6 laphoz, míg a nagyobb 2,5 kg-os vödör akár 20 laphoz elegendő.
- Vidd fel a ragasztót egyenletesen a falra és a parafalap hátoldalára. Rövid szálú velúrhengerrel egyenletes fedést érhetsz el.
- Mielőtt elkezdenéd a rögzítést, várd meg, amíg a ragasztó átlátszóvá válik – mind a falon, mind a lapon.
- Nyomd finoman a lapokat a falra, hogy megfelelően tapadjanak.
- Hagyd a ragasztót teljesen megszáradni – a Wakol kb. 24 óra alatt szárad meg.
- Tedd könnyebbé a munkát a teljes szerszámkészlettel, amely mindent tartalmaz a parafa felragasztásához, festéséhez és lakkozásához.
- Használhatsz más, fához való szerelőragasztókat is – a gyorsan kötő kontakt ragasztók különösen jól működnek.
HOGYAN KELL VÁGNI A KÖZEPES SŰRŰSÉGŰ PARAFÁT?
Éles eszközt használj a tiszta és pontos vágás érdekében. Erre kiváló például egy természetes parafához való kés.
HASZNÁLHATÓK-E A FINOMSZEMCSÉS PARAFALAPOK MAGAS PÁRATARTALMÚ HELYISÉGEKBEN, MINT PÉLDÁUL FÜRDŐSZOBÁBAN?
Természetesen! A közepes szemcséjű parafalapok tökéletesek 40–60%-os páratartalmú helyiségekbe. A parafában található természetes összetevő, a szuberin vízlepergető védőréteget képez – így a lapok ellenállnak a nedvességnek és a penésznek. A szuberin megakadályozza a víz felszívódását, és gátolja a mikroorganizmusok szaporodását.
HOGYAN ÁPOLJUK A PARAFALAPOKAT, HOGY MINÉL TOVÁBB KITARTSANAK?
Elég egy enyhén nedves, puha kendő és semleges pH-jú, kímélő tisztítószer a tisztításukhoz. Kerüld a durva, súroló hatású szereket, mert ezek károsíthatják a parafa érzékeny felületét. A hosszabb élettartam érdekében ajánlott extra vízálló védőlakkal kezelni a parafát. Csak vízbázisú, parafához alkalmas lakkokat használj.
Hozz létre meleg és barátságos légkört otthonodban vagy irodádban közepes szemcséjű parafalapok segítségével. Szervezd újra a tered egy saját parafatáblával, és fedezd fel a természetes parafa előnyeit!

#1 LEGJOBB PARAFATÁBLÁK
A parafatáblák világában nem minden megoldás egyforma. A közepes szemcsézetű technikai parafalemez tartós és rugalmas, így tökéletes tűk beszúrására is.
Ellentétben a szupermarketek olcsóbb változataival, amelyek hamar elhasználódnak és gyakori cserét igényelnek, a mi technikai parafalemezünk verhetetlen. Webáruházunkban széles termékválasztékot találsz, így biztosan megtalálod a számodra megfelelő megoldást.
#2 MELEG HANGULAT
A közepes szemcsézetű természetes parafalap tökéletes esztétikai és funkcionális egyensúlyt kínál. Ha nem nyerte el a tetszésedet a sima felületű finomszemcsés parafa, és a durva szemcsés változat sem tetszik, akkor a közepes szemcsézetű parafa lesz a legjobb választás!
A technikai parafalemez arra lett tervezve, hogy természetes és meleg jelleget adjon a térnek. Sikeresen használhatod dekorációként vagy kiegészítő esztétikai szigetelésként a falakon.
#3 ANTISZTATIKUS ÉS ALLERGIABARÁT
Tudtad, hogy a közepes szemcsézetű természetes parafalap segít egészségesebb életteret és munkakörnyezetet teremteni? Képzeld el, hogy minden nap egy olyan helyiségbe lépsz be, ahol nem kell aggódnod az irritációk vagy allergének miatt. A parafa természetes antisztatikus és hipoallergén tulajdonságai révén elfelejtheted a por és az allergének kellemetlenségeit.
#4 KÖRNYEZETBARÁT VÁLASZTÁS
A közepes szemcsézetű természetes parafalap használatával olyan anyagot választasz, amely nem igényel erdőirtást. A természetes parafa tölgyfa kérgéből származik, amely 9–12 évente megújul, így a fa tovább növekedhet. Ráadásul ez idő alatt akár ötször annyi CO2-t is elnyel, mint más fafajták – ezáltal negatív szénlábnyomú anyagként tekinthetünk rá.
Ráadásul a parafalap biológiailag lebomló anyagból készül, így ha már nem használod táblaként, újrahasznosítható más parafatermékek előállításához.
#5 KÖNNYEN TISZTÁN TARTHATÓ
A közepes szemcséjű parafalap tisztán tartása rendkívül egyszerű. Elég, ha nedves ruhával áttörlöd. A technikai parafa természeténél fogva ellenáll a penésznek, így nem kell aggódnod a nedvesség vagy a nem kívánt mikroorganizmusok miatt. Ez garantálja a tartós frissességet és tisztaságot otthonodban vagy irodádban.
Fontos: Kerüld az erős tisztítószerek – például a fehérítők vagy aceton – használatát. Ezek károsíthatják a parafa szerkezetét, csökkentve annak nedvesség- és penészállóságát.
Formátum | Lap |
Szín | Természetes |
Telepítés | Ragasztó |
Anyag | Természetes parafa |
Ragasztó réteg | Nem |
Azok a vásárlók, akik ezt a terméket vásárolták, szintén megvásárolták

